Blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie zauważył, że wjeżdża na rondo

Wałbrzyscy policjanci wczoraj wieczorem zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, drugi w wyniku upojenia alkoholem nie zauważył, że wjeżdża na drogę o ruchu okrężnym i spowodował kolizję. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Pierwszy z kierujących – 61-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego – został zatrzymany przez policjantów prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na ul. Kasztelańskiej. Mężczyzna miał, aż 2,97 promila alkoholu w organizmie i ledwo trzymał się na nogach.

Trzy godziny później, tym razem funkcjonariusze ruchu drogowego, na ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju zatrzymali 48-letniego wałbrzyszanina, który jadąc od ul. Długiej w Wałbrzychu nie zauważył, że wjeżdża na rondo i uderzył ustawione na nim elementy infrastruktury drogowej, uszkadzając swój samochód. Badanie wykazało u mężczyzny 2,16 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze w trakcie kontroli ustalili, że sprawca dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem i kilka lat temu był już karany za to samo przestępstwo.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment