Bishop, Johnson i Macintyre przyjadą do Kamiennej Góry

W dniu 12 marca 2020 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbędzie się spotkanie z amerykańskimi żołnierzami, którzy przyjadą na zaproszenie dyrektor Marioli Jaciuk.

Wydarzenie odbędzie się w ramach realizacji programu „Kalendarz z mundurem” i kolejnej rocznicy wejścia Polski do NATO.

Do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących  przyjadą żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, którym będzie towarzyszyło kilku żołnierzy amerykańskich.

Przypominamy, że w styczniu 2020 roku Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego pod nazwą „Kalendarz z mundurem”. Projekt skierowany jest do szkół i nauczycieli historii. Składa się on z dwóch części: kalendarza na rok 2020 z zaznaczonymi świętami wojskowymi oraz ważnymi rocznicami wydarzeń historycznych z dziejów oręża polskiego i scenariuszy lekcji z pogadankami na temat wspomnianych świąt i rocznic.

Adresatami projektu są uczniowie szkół podstawowych i średnich. W ramach założeń przedsięwzięcia  są organizowane spotkania uczniów z żołnierzami pełniącymi służbę wojskową w jednostkach wojskowych, podczas których młodzież będzie mogła dowiedzieć się o zadaniach Sił Zbrojnych RP. Podczas spotkań żołnierze będą prezentować współczesne Wojsko Polskie, wskazywać wzorce bohaterów wojennych oraz weteranów.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment