“Biesiada z piosenką” w gminie Czarny Bór

W środę, 30 listopada br. w czarnoborskiej bibliotece wszechobecne były ludowe i góralskie przeboje. Było gwarno, radośnie i z przytupem. A wszystko to za sprawą Biesiady z piosenką, którą brawurowo poprowadziła Kapela Góralska Janicki.

Wójt gminy – Adam Górecki, otwierając Biesiadę, podkreślał, jak ważne jest organizowanie tego typu przedsięwzięć, które nie tylko wspierają podtrzymywanie lokalnych tradycji, ale także integrują i budują poczucie wspólnoty. Jak na tradycyjną biesiadę przystało były śpiewniki, kapela, wodzirej i suto zastawiony stół. Ponad 3 godziny cała sala bawiła się i śpiewała na ludową nutę: Góralu, czy ci nie żal?, Hej Bystra woda, „Hej sokoły”, Maryjanna, Miała Bab Koguta itp.

Biesiada z piosenką była okazją do podsumowania projektów Koła Gospodyń Wiejskich oraz Kapeli Janicki.

Realizatorzy biesiady (Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnym Borze, Kapela Janicki i Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze) serdecznie dziękują Wójtowi gminy Czarny Bór i Zarządowi Województwa Dolnośląskiego za wsparcie tego wyjątkowego wydarzenia, a wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment