“Biała Wstążka” na kamiennogórskich ulicach

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze wraz z Komendą Powiatową Policji oraz młodzieżą szkolną przeprowadzili dziś (piątek, 1 grudnia) w Kamiennej Górze Międzynarodową Kampanię “Biała Wstążka”, o której informowaliśmy tutaj.

Przypominamy, że kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie, prowadzona w ponad 55 krajach świata międzynarodowa kampania skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Kampania zrodziła się w Kanadzie w 1991 roku. Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Kampania odbywa się w ramach 16 Światowych Dni Przeciwko Przemocy. Rozpoczęła się 25 listopada w Międzynarodowym Dniu Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a koniec kampanii przypada 10 grudnia w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka i podkreśla, że przemoc wobec kobiet, ale nie tylko, jest łamaniem podstawowych praw człowieka.

Celem kampanii jest rozpowszechnianie w Kamiennej Górze i nie tylko idei „Białej Wstążki” poprzez wyrażenie: Stop przemocy wobec Kobiet. W tym okresie wszyscy mężczyźni zachęcani będą do przyjęcia i noszenia białej wstążki manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy.

Share

Zobacz inne