Bezpłatna komunikacja w Kamiennej Górze

Zachęcamy mieszkańców Kamiennej Góry – uczniów, emerytów i osoby niepełnosprawne do skorzystania z oferty bezpłatnego przewozu osób, który rusza w Kamiennej Górze już od 28 stycznia 2019 roku. O planach wprowadzenia takiego rozwiązania mówił wielokrotnie burmistrz Janusz Chodasewicz.  

Ma ono ułatwić osobom uprawnionym, szczególnie tym starszym i nie posiadającym własnego środka transportu, poruszanie się po mieście, robienie zakupów w sklepach odległych od miejsca zamieszkania czy odwiedzanie cmentarzy. 

Autobus kursować będzie w dni robocze na trasie: ul. Jeleniogórska (parking naprzeciwko autokomisu), przez centrum miasta, do nowego cmentarza przy ul. Wałbrzyskiej i z powrotem. Dokładna trasa przyjazdu, przystanki oraz godziny odjazdów dostępne są poniżej. 

Do skorzystania z takiej usługi uprawniać będzie okazanie kierowcy legitymacji: szkolnej, emeryta-rencisty lub osoby niepełnosprawnej. Zadanie zrealizuje PKS Kamienna Góra autobusem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Koszt usługi sfinansowany będzie z budżetu Miasta Kamienna Góra.

Uwaga! Na razie z bezpłatnej komunikacji będą mogli korzystać tylko osoby uprzywilejowane (uczniowie, emeryci, osoby niepełnosprawne). Po miesiącu Miasto Kamienna Góra podejmie decyzję czy rozszerzy możliwość korzystania z komunikacji za opłatą dla wszystkich mieszkańców.

Share

Zobacz inne

4 Thoughts to “Bezpłatna komunikacja w Kamiennej Górze”

  1. […] dniu 22 stycznia 2019 roku został oficjalnie ogłoszony bezpłatny przewóz osób, który ruszy w Kamiennej Górze już od 28 stycznia. Ponieważ ograniczenia w bezpłatnej […]

  2. Remik

    Ciekawie kto bedzie wykonywal Kursy . Był oglaszany przetarg ?

  3. […] Przypominamy, iż  autobus kursuje w dni robocze na trasie: ul. Jeleniogórska (parking naprzeciwko autokomisu), przez centrum miasta, do nowego cmentarza przy ul. Wałbrzyskiej i z powrotem. Dokładna trasa przyjazdu, przystanki oraz godziny odjazdów dostępne tutaj.  […]

  4. […] Przypominamy, iż  autobus kursuje w dni robocze na trasie: ul. Jeleniogórska (parking naprzeciwko autokomisu), przez centrum miasta, do nowego cmentarza przy ul. Wałbrzyskiej i z powrotem. Dokładna trasa przyjazdu, przystanki oraz godziny odjazdów dostępne tutaj.  […]

Leave a Comment