Bezpieczny 44. Bieg Piastów

Od 28 lutego do 1 marca 2020 roku na Polanie Jakuszyckiej odbył się 44. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego. Jeleniogórscy policjanci wraz z policjantami z ościennym jednostek oraz SPP z Legnicy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu oraz kierujących. Podczas imprezy nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych i kryminalnych. Tegoroczny Bieg Piastów minął spokojnie i bezpiecznie.

Bieg Piastów to największa impreza sportowa organizowana w Polsce i wzięło w niej udział kilkanaście tysięcy osób z całego świata. Od wielu lat jeleniogórscy policjanci wspierani prze policjantów z ościennych jednostek oraz SPP z Legnicy czuwają na bezpieczeństwem kierujących na drodze oraz na bezpiecznym przebiegiem samej imprezy.

Policja Jeleniogórska w tych dniach realizowała zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tej imprezy sportowej. Podstawowym zadaniem sił policyjnych było utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza odcinek od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie ustawione były stałe posterunki oraz patrole drogówki. Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjechali własnymi środkami transportu kierowani byli na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe.

W trakcie 44. Biegu Piastów nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych, jak i drogowych. Kierujący pojazdami stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem. Tegoroczny Bieg Piastów minął spokojnie i bezpiecznie.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Reportaże z 44. Biegu Piastów dostępne poniżej.

Zobacz inne

Leave a Comment