Bezpiecznie podczas wakacyjnego wypoczynku

W dniu 18 czerwca br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w ramach akcji prewencyjnych „Świadomy Junior” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odwiedzili młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. Głównymi tematami spotkań z uczniami było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku oraz profilaktyka dotycząca środków odurzających.

W dniu 18 czerwca br. w ramach akcji prewencyjnych „Świadomy Junior” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odbyły się spotkania z policjantami w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. Celem spotkań było przybliżenie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się m.in. nad wodą, na podwórku, w domu czy na drodze. Przestrzegali również dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk. Przypomniano zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych czy obcych.

Rozmawiano także na tematy związane z dopalaczami oraz narkotykami. Omówione zostały kwestie dotyczące szkodliwości zdrowotnych zażywania środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej w związku z posiadaniem, produkcją oraz dystrybucją narkotyków.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
sierż. szt. Anna Słowińska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment