“Bezpieczne ferie 2019” w powiecie kamiennogórskim

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi kamiennogórscy policjanci przeprowadzili spotkania w szkołach, które miały na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Podczas spotkań zostały również prowadzone szkolenia w zakresie podnoszenia świadomości i kształtowania pożądanych postaw dotyczących zagadnień programu „świadomy junior”.

Funkcjonariusze spotykali się z uczniami szkół z powiatu kamiennogórskiego. Spotkania takie odbywały się w szkołach na terenie miasta Kamiennej Góry, Gminy Kamiennej Góry, Gminy Lubawki i Marciszowa. Celem przeprowadzonych zajęć było uświadamianie młodych ludzi jakie zagrożenia mogą wystąpić podczas zimowych zabaw. W szczególności przypomniano o :

– o zakazie korzystania z dzikich lodowisk,

– bezpieczeństwie związanym z zimowymi zabawami (jazda na nartach, sankach, łyżwach, kuligu),

– bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania oraz w miejscu wypoczynku,

– zachowania ostrożności wobec osób obcych,

– bezpieczeństwie podczas poruszania się po stokach narciarskich,

– noszeniu elementów odblaskowych,

– przypomniano również numery telefonów alarmowych : 112, 997, 998, 999.

Funkcjonariusze uświadamiali młodzież, że internet który jest pożytkiem naszych czasów, niesie ze sobą także liczne zagrożenia. Z młodzieżą omawiano najczęściej występujące formy przemocy z wykorzystaniem sieci. Policjanci uświadamiali i ostrzegali młodzież przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć czy filmów.

Dzielnicowi zwrócili także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. W trakcie spotkania omówiona została również odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Ponadto w ramach Akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, policjanci z dziećmi i młodzieżą omówili prawidłowe zasady korzystania ze stoków narciarskich przez narciarzy i snowboardzistów. Omówili Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) rozdając na powyższą okoliczność specjalne przygotowane ulotki.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment