„Bezpieczne Ferie 2019” – spotkanie z uczestnikami „zimowiska”

Kamiennogórscy policjanci w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczne Ferie 2019” 06 lutego br. przeprowadzili spotkanie na świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze z uczestnikami zimowiska zorganizowanego przez Świetlicę szkolną Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. Głównym celem spotkania było omówienie bezpieczeństwa w okresie dni wolnych od nauki szkolnej oraz uwrażliwienia na wszelkiego rodzaju zagrożenia mogące wystąpić w trakcie trwających ferii.

W świetlicy Komendy Powiatowej Policji odbyło się spotkanie uczestników zimowiska zorganizowanego przez Świetlicę szkolną Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. Dzieciom omawiano zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i podstawowych zasad dotyczących m.in. bezpieczeństwa na drodze, w domu, podczas zabaw zimowych na świeżym powietrzu.Policjanci omówili dodatkowo tematykę zagrożeń oraz sposobów unikania niebezpiecznych sytuacji podczas na drodze, przypomnieli najważniejsze numery alarmowe do służb ratowniczych oraz jak należy zachować się w kontakcie z osobą obcą.

Dzieci wspólnie z policjantami zwiedziły budynek komendy. Największą satysfakcją była dla nich pokaz sprzętu jakim dysponują funkcjonariusze podczas pełnienia służby oraz prezentacja oznakowanego radiowozu. Na zakończenie dzieci otrzymały mały upominek w postaci elementów odblaskowych.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment