Bezpieczna jazda rowerem – uczniowie zdali egzaminy na kartę rowerową

Znajomość przepisów, znaków drogowych oraz pewność jazdy na rowerze, sprawdzili w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Szkole Podstawowej w Marciszowie kandydatom na posiadanie karty rowerowej. Policjanci przeprowadzili egzamin praktyczny dla 55 uczniów.

Funkcjonariusze z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze byli egzaminatorami w Szkole Podstawowej w Marciszowie podczas tegorocznych egzaminów na kartę rowerową. Uczniowie po zaliczeniu części teoretycznej przystąpili do praktycznych umiejętności jazdy na rowerze. Policjanci sprawdzali jednocześnie znajomość przepisów ruchu drogowego oraz obowiązujących znaków. Funkcjonariusze zwracali uwagę na pewność jazdy na rowerze oraz umiejętność sygnalizowania zmiany kierunku jazdy.

Kamiennogórscy policjanci uczestniczą w różnego rodzaju działaniach, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zachęcają również małych rowerzystów do korzystania z kasków rowerowych.

Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do egzaminu na kartę rowerową zaliczyli pozytywnie cześć teoretyczną oraz praktyczną.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu ciekawych i bezpiecznych wycieczek rowerowych.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
sierż. szt. Anna Słowińska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment