Bestialsko skatowali psa. Planowali go zabić młotkiem

Dwóch mieszkańców Boguszowa-Gorc odpowie za bestialskie skatowanie psa. Zaalarmowani o zdarzeniu miejscowi funkcjonariusze szybko ustalili podejrzanych o popełnienie przestępstwa i zatrzymali 32 oraz 34-latka. Jak ustalili policjanci, przestępcy chcieli zabić zwierzę przy pomocy młotka. Mężczyźni przyznali się do winy. Teraz trafią za kraty więzienia.

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez nieustalonych sprawców boguszowscy funkcjonariusze zostali poinformowani w czwartkowy poranek. Zakrwawionego psa chodzącego po ulicach miasta zauważyli okoliczni mieszkańcy.  Zwierzę w szybkim czasie trafiło pod opiekę fundacji zajmującej się pomocą zwierząt, natomiast natychmiastowo przeprowadzone przez policjantów z Boguszowa-Gorc działania doprowadziły mundurowych do jednego z mieszkań przy ul. Walentynowicz.

Dwóch zaskoczonych mężczyzn – w wieku 32 i 34 lat – zostało zatrzymanych. Podejrzani w trakcie czynności procesowych oświadczyli funkcjonariuszom, że pies po prostu im przeszkadzał, w związku z czym obaj postanowił go zabić uderzając kilkakrotnie młotkiem w głowę, a następnie wynieśli na pobliskie ogródki działkowe. Ostatecznie czworonóg jednak przeżył i o własnych łapach udało mu się wyjść na ulicę.

W wyniku dalszych czynności policjanci udowodnili starszemu z mężczyzn dokonanie w ciągu ostatnich kliku miesięcy pięciu włamań do obiektów gospodarczych na terenie Boguszowa-Gorc. 34-latek działał w warunkach recydywy, dlatego za kraty więzienia może trafić nawet na 15 lat. Drugiemu z podejrzanych – który nie był wcześniej karany – grozi 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w stosunku do obu mężczyzn sąd zastosuje zakaz posiadania zwierząt.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment