Bądź jak jeleń – szanuj zieleń

Dnia 13 maja 2018 roku o godz. 14:30 odbędzie się rowerowe sprzątanie lasów wokół Kamiennej Góry.

Czy jelenie zostawiają w lesie puszki po wypitym piwie? Nie. Czy jelenie rozrzucają papierki po cukierkach i batonikach? Nie. Czy jelenie wywożą do lasu śmieci i gruz? Nie. Dlatego bądź jak jeleń – szanuj zieleń.

Pod tym hasłem Nadleśnictwo Kamienna Góra wraz z grupą “Popolupo MTB Kamienna Góra i okolice” organizuje 1. rowerowe sprzątanie lasów wokół Kamiennej Góry.

Jak informuje organizator wszyscy chcemy czystego lasu, bez śmieci. Nikt normalny nie czerpie przyjemności ze spaceru czy jazdy rowerem po śmietniku. Robimy to dla siebie, robimy to dla lasu – on się sam nie posprząta.

Weź ze sobą rodzinę, znajomych, coś do picia (i jedzenia, jeśli ciągle męczy Cię głód). Organizator zapewnia worki na śmieci, rękawiczki, kupę śmiechu i satysfakcję. Trasa sprzątania biegnie z Kamiennej Góry na Górę Św. Anny przez kamieniołom w Borównie. Zbiórka o godz. 14:30 na parkingu przy Biedronce w Kamiennej Górze (ul. Wałbrzyska). Odbiór zebranych i zostawionych w wyznaczonym punkcie śmieci zapewnia Nadleśnictwo Kamienna Góra.Share

Zobacz inne

Leave a Comment