Awanturował się w lokalu, posiadał narkotyki, znieważał i groził policjantom

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry oraz Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w z Lubawki zatrzymali agresywnego turystę z Wielkopolski, który wszczął awanturę w jednym z lokali na terenie Lubawki. W trakcie jej trwania znieważał i groził funkcjonariuszom Policji pozbawieniem życia, posiadał narkotyki oraz usiłował wręczyć korzyść majątkową za odstąpienie od czynności służbowych. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. W związku z popełnionymi przestępstwami usłyszał szereg zarzutów.

Tuż po północy 09 lutego br. dyżurny kamiennogórskiej jednostki Policji zadysponował dwa patrole z Kamiennej Góry i Lubawki do podjęcia interwencji w jednym z lokali na terenie Lubawki wobec agresywnego człowieka. Po przybyciu na miejsce zastali leżącego na podłodze mężczyznę z którym również nie mogli dojść do porozumienia jego krewni. Na widok policjantów stał się on bardzo agresywny. Krzyczał do policjantów, próbował zdawać im uderzenia, używał wobec nich słów wulgarnych i obelżywych informując, iż nie ma zamiaru opuszczać lokalu.

Policjanci biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, zachowanie osoby oraz bezpieczeństwo innych osób postanowili zatrzymać nietrzeźwego klienta restauracji.

Jak się okazało zatrzymany w spodniach posiadał małe zawiniątko z zawartością suszu marihuany około 4 czarnorynkowych porcji handlowych. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, iż agresywnym mężczyzną był 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego przebywający na terenie Lubawki i Czech na nartach. W trakcie zatrzymania Wielkopolanin widząc powagę zaistniałej sytuacji zaproponował funkcjonariuszom korzyść majątkową za odstąpienie od czynności służbowych. Policjanci oświadczyli mężczyźnie, że popełnia przestępstwo polegające na usiłowaniu wręczenia funkcjonariuszom publicznym korzyści majątkowej. Mimo tego zatrzymany dalej upierał się, iż chce wręczyć im pieniądze. Zgodnie z obowiązującą procedurą zatrzymali osobę i o wszystkim powiadomili dyżurnego jednostki. Sprawca został przetransportowany do jednostki Policji i osadzony w policyjnym areszcie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci Wydziału Kryminalnego przedstawili szereg zarzutów w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Policji, posiadania środków odurzających oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, za znieważenie funkcjonariuszy publicznych do roku pozbawienia wolności, a za wręczenie korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności służbowych do 8 lat pozbawienia wolności. Do zarzucanych mu czynów przyznał się.

Dodatkowo zgromadzony materiał w tej sprawie, pozwolił na zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment