Atlas Szarocin na podium turnieju Seni Cup

W dniach 20-22 maja odbył się 22. Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup w miejscowości Waplewo. W tym wyjątkowym turnieju biorą udział niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej, którzy tworzą drużyny piłkarskie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku rywalizują ze sobą na boisku, wyrażając swoją miłość do gry w piłkę nożną.

Sportowcy z DPS Szarocin tworzący klub Atlas Szarocin po raz kolejny wzięli udział w tym turnieju. Tym razem zakwalifikowali się do mocniejszej grupy, w skład której weszło sześć drużyn, a drużyna Atlasu Szarocin zdobyła godne podziwu trzecie miejsce. Gratulujemy!

Seni Cup to jedyny taki turniej na świecie, a co roku drużyny z wielu krajów europejskich biorą w nim udział. Dla uczestników jest to wyjątkowa okazja do rozwijania swojej sportowej pasji, spełniania marzeń i oderwania się od codzienności. Każdy zawodnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzymuje pamiątkowy medal i nagrodę, a drużyna zdobywa puchar i piłkę do dalszych treningów.

Seni Cup to również inicjatywa integrująca osoby niepełnosprawne z resztą społeczeństwa. Podczas rozgrywek organizowane są wydarzenia artystyczne, które przyciągają zarówno uczestników turnieju, jak i mieszkańców miasta. To doskonała okazja, aby pokazać, że osoby niepełnosprawne intelektualnie nie różnią się tak bardzo od innych ludzi. Na piłkarskim boisku wszyscy są tacy sami, cieszą się z sukcesów i odczuwają gorycz porażki.

Wartości, jakie niesie ze sobą Seni Cup, to nie tylko sport, ale także wytrwałość, radzenie sobie z trudnościami i współpraca w zespole. Turniej w Waplewie z pewnością dostarczył niezapomnianych wspomnień wszystkim uczestnikom.

Zobacz inne