Artur Barciś w Jeleniej Górze

Dnia 8 grudnia 2017 roku o godz. 20:00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury solowy występ zaprezentuje Artur Barciś.

Artysta, w sobie właściwy sposób nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy opowiadając o tremie, dykcji, różnego rodzaju „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko to jest opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami. To pełne humoru i wdzięku spotkanie, na które zaprasza JCK.

Artur Barciś tak opowiada o występie: „ABS, czyli Artur Barciś Show, to moja odpowiedź na tzw. (nie lubię tego słowa) zapotrzebowanie. Powstał na bazie muzycznego monodramu pt. „Gra, czyli musical na jednego aktora”, którego premiera odbyła się podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1991 roku. Przez wiele lat grałem ten spektakl w Ateneum i całej Polsce. Każde przedstawienie kiedyś kończy swój żywot i tak też się stało z „Grą”. Po jakimś czasie dostałem propozycję występu estradowego typu „one man show” i postanowiłem ożywić kilka piosenek z „Gry” dodając do nich estradowy komentarz”.

„Zależało mi na tym, żeby mój program był zabawny, ale równocześnie przekazywał jakieś treści, które dadzą widzom do myślenia, stąd piosenki „Zagrać siebie”, czy „Już widziałem jak”. Wszystko o czym śpiewam, czy opowiadam zahacza o świat, który bardzo dobrze znam i który chciałbym moim widzom przybliżyć, zachęcając by go odwiedzili. To teatr, aktorstwo i wszystko co się z tym światem wiąże, czyli dykcja, trema, sypki, dowcipy, ale też strach przed loterią, którą ze sobą niesie. Lubię ABS, bo daje mi możliwość bezpośredniego kontaktu z widzami ze świadomością, że może choć kilka osób, którym do głowy nie przyszło wybrać się do teatru, po tym spotkaniu do teatru pójdzie. Przynajmniej na spektakl z moim udziałem. Lubię ABS, bo lubię śpiewać, a ostatnio w teatrze śpiewam dość rzadko. Lubię ABS, bo występuję czasem w małych miejscowościach, do których nigdy żaden teatr nie dotarł” – dodaje Artur Barciś.

Bilety na wydarzenie w cenie 50 zł. można nabyć w kasie JCK przy ul. Bankowej 28/30 w Jeleniej Górze (kasa czynna od wtorku do piątku w godz. 13:00 – 18:00 oraz na 2 godziny przed każdym wydarzeniem), na stronie internetowej organizatora monolitart.com.pl w zakładce BILETY, na stronie internetowej JCK bilety.jck.pl oraz na portalach kupbilecik.pl i biletyna.pl.

Zamówienia grupowe oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem należy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: +48 660 860 777, monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl.Share

Zobacz inne

Leave a Comment