Arkadiusz Dybiec z Kamiennej Góry w biegu Freedom Charity Run

Arkadiusz Dybiec z Kamiennej Góry został zaproszony do udziału w tegorocznej edycji Freedom Charity Run, która rusza 26 czerwca 2019 roku z Gdańska do Mediolanu. W biegu również udział wezmą: Mariusz Szeib – inicjator wydarzenia, Daniel Wcisło, Jacek Trębecki i Dariusz Bońkowski z Poznania, Hubert Jaskółka z Krapkowic.

Trasa mierzy 1039 km. Celem biegu jest pomoc dla dzieci w Rwandzie w 25 lat po tamtejszej masakrze oraz pomoc dla niewidomych, a konkretnie na wsparcie Festiwalu Piosenki Dzieci Niewidomych w Krakowie.

Bieg ma również upamiętnić 30. rocznicę przemian ustrojowych, które nie dotyczyły tylko Polski, ale całej Europy, a w szczególności Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego też trasa została poprowadzona przez tę część Starego Kontynentu. Uczestnicy biegu uczczą także 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski.

Lech Wałęsa, jako symbol przemian z roku 1989 objął wydarzenie patronatem i to on dziś wystartował zawodników z Gdańska, gdzie biegacze odbyli rundę honorową z Europejskiego Centrum Solidarności w kierunku pomnika Poległych Stoczniowców 1970, Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej do Hali BHP. Następnie samochodem przejadą do Wiednia, gdzie rozpocznie się właściwa część biegu prowadząca przez Bratysławę, Szombathely, Varażdin, Zagrzeb, Ljubljanę, Triest, Wenecję i Weronę do Mediolanu.

Przypominamy, że w ubiegłym roku w Kamiennej Górze odbyło się oficjalne przywitanie Freedom Charity Run. Nasza relacja dostępna tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment