Aresztowany za serię kradzieży sklepowych

Na 2 miesiące do aresztu trafił 30-latek zatrzymany przez policjantów za serię kradzieży w jeleniogórskich sklepach, których dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”. Jego łupem padło mienie o wartości kilku tysięcy złotych. Były to między innymi elektronarzędzia i drogie perfumy na szkodę jeleniogórskich sklepów i drogerii. Mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany za te czyny. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z  Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany od listopada ubiegłego roku do stycznia br. dopuścił się w Jeleniej Górze serii kradzieży w jeleniogórskich sklepach. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu kradł między innymi drogie perfumy i elektronarzędzia. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Skradzione mienie później sprzedał przygodnie spotkanym osobom.

30-latek był wielokrotnie zatrzymywany za kradzieże w jeleniogórskich sklepach. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach, tzw.”recydywy”.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzieże grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 9 stycznia br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące, w związku z tym, iż z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Foto ilustracyjne

Share

Zobacz inne

Leave a Comment