Aresztowany za serię kradzieży sklepowych

Na 2 miesiące do aresztu trafił 59-letni jeleniogórzanin zatrzymany przez policjantów za serię kradzieży w jeleniogórskich sklepach. Jego łupem padło mienie o wartości nie mniejszej niż 25 tysięcy złotych. Były to artykuły spożywcze i przemysłowe na szkodę jeleniogórskich dyskontów. Mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach powrotu do przestępstwa. Obecnie policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 59-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież na szkodę jednego z jeleniogórskich dyskontów spożywczych. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 1100 zł.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że podejrzany od listopada ubiegłego roku do lutego br. dopuścił się w Jeleniej Górze dodatkowo co najmniej 14 kradzieży sklepowych. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu kradł odzież, artykuły spożywcze i przemysłowe. Łączne straty pokrzywdzonych podmiotów wynoszą nie mniej niż 25 tysięcy złotych.

59-latek był wielokrotnie zatrzymywany za kradzieże w jeleniogórskich sklepach, a tych czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty. Teraz za kradzieże grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Małgorzata Gorzelak

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment