Aresztowany za próbę podpalenia budynku wielorodzinnego oraz stalking

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który sprowadził zagrożenie powstania pożaru budynku wielorodzinnego oraz stalking. Mężczyzna od 2 lat uporczywie nękał swoją byłą partnerkę, jak również groził jej i dzieciom pozbawieniem życia. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o sprowadzenie niebezpieczeństwa pożaru budynku wielorodzinnego oraz stalking.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna 3 czerwca br. około godziny 22.00 pojawił się pod budynkiem, w którym mieszka jego była partnerka z dziećmi, a następnie oblał drzwi wejściowe łatwopalną substancją i podpalił. Po tym, co zrobił uciekł. W budynku tym w chwili zdarzenia przebywało 12 osób, które to przed przyjazdem służb ratowniczych opuściły budynek. Ogień zdołano w porę ugasić, spaleniu uległy tylko drzwi, jednak 35-latek swoim działaniem sprowadził niebezpieczeństwo powstania pożaru i zagrożenia dla nie mniej niż 12 osób.

Ponadto mężczyźnie przedstawiono również zarzut stalkingu. 35-latek od 2 lat uporczywie nękał swoją była partnerkę, zakłócał jej spokój, groził pozbawieniem życia jej i dzieciom.

Mężczyzna wpadł w ręce policji następnego dnia po zdarzeniu. Trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 5 czerwca br. na wniosek prokuratora Prokuratury  Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment