Aresztowany za groźby w stosunku do byłej żony i naruszenie zakazu sądowego

Na 2 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który groził pozbawieniem życia i spaleniem swojej byłej żonie. Mężczyzna za te przestępstwa został objęty dozorem policyjnym oraz miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, który zlekceważył i już następnego dnia kolejny raz jej groził. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o groźby karalne, naruszenie miru domowego oraz naruszenie zakazu sądowego.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna 19 maja br. pod budynkiem , w którym mieszka pokrzywdzona gromadził drewno w celu jego podpalenia i spalenia budynku. Tego samego dnia wtargnął na klatkę schodową i dobijał się do jej mieszkania. Kiedy zorientował się, że pokrzywdzona wezwała Policję ukrył się w piwnicy. Tam też go policjanci zatrzymali. Mężczyzna był agresywny i pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3 promile.

20 maja br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów. Mężczyzna zakaz sądowy zlekceważył i już następnego dnia  pojawił się  w pobliżu jej miejsca zatrudnienia,  groził jej spaleniem i oblaniem kwasem.

41-latek ponownie trafił w ręce policji. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do  3 lat pozbawienia wolności. 23 maja br. na wniosek prokuratora Prokuratury  Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment