Areszt za kradzieże dla mieszkańca Kamiennej Góry

W dniu 18 listopada 2019 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w jednym z marketów budowlanych zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który kilka dni wcześniej z dyskontów budowlanych i spożywczych na terenie powiatu kamiennogórskiego dokonywał licznych kradzieży.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze Policji ustalili, że na przełomie października i listopada br roku 31 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry dokonał łącznie 3 kradzieży sklepowych, a jego łupem padły rożnego rodzaje elektronarzędzia, odzież oraz artykułu spożywcze o łącznej wartości przekraczającej 5000 zł. Ponadto w sprawie zgromadzono materiał dowodowy umożliwiający przedstawienie mężczyźnie dodatkowych zarzutów: naruszenia czynności narządów ciała innej osoby oraz uzyskania dostępu do systemu informatycznego nie posiadając do togo odpowiednich uprawnień. Zatrzymany mężczyzna jest znany kamiennogórskiej Policji, gdyż wcześniej już odbywał karę 3, 5 roku pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ten sam sprawca w dniu 07 listopada 2019 roku został zatrzymany przez Funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, po tym jak w dniu 05 listopada br w jednym z dyskontów spożywczych dokonał kradzieży różnych artykułów spożywczych i chemicznych, a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu tych przedmiotów użył przemocy w stosunku do ochroniarza sklepu. Wówczas Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze nie przechylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Kamiennej Górze o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment