Areszt podejrzanej o usiłowanie zabójstwa córki

W dniu 11 stycznia 2019 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu miejscowy Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania Edyty Ł., podejrzanej o usiłowanie zabójstwa swojej córki.

Do zdarzenia doszło 10 stycznia 2019 roku w godzinach wieczornych, w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubańskiego. 40-letnia kobieta przy użyciu noża zaatakowała swoją 11-letnią córkę, w czasie kiedy dziecko już spało.

Sprawczyni zadała małoletniej cios w rękę i usiłowała zadać kolejne uderzenia. Została wówczas powstrzymana przez interwencję innych członków rodziny.

Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz Policję.

Edyta Ł. została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania lekkich obrażeń ciała u swojej małoletniej córki.

Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanej, Prokuratura skierowała do Sądu wniosek o jej tymczasowe aresztowanie, wskazując między innymi, że grożąca jej surowa kara rodzi obawy, że w sposób bezprawny będzie ona utrudniała postępowanie karne, a nadto może ona ponownie dopuścić się przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu.

Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec Edyty Ł. izolacyjny środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Działanie podejrzanej spowodowało u pokrzywdzonej lekkie obrażenia ciała w postaci rany ręki. Zarzucone Edycie Ł. przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, do dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Więcej prokuratorskich komunikatów prasowych w tagach prokuratura.

Zobacz inne

Leave a Comment