Areszt dla sprawcy rozboju

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 48 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który dopuścił się rozboju stosując siłę fizyczną w stosunku do innego mężczyzny, zabierając mu 100 zł. Kilka dni później 48 – latek dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 840 zł. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dn. 27 września br. zatrzymali 48 – letniego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie rozboju na innym mieszkańcu gminy. Jak się okazało 48 – latek w połowie sierpnia stosując przemoc fizyczną wobec drugiego, napotkanego na terenie miasta mężczyzny, zabrał mu 100 zł, a następnie grożąc mu pozbawieniem życia, próbował skłonić pokrzywdzonego, by ten nie informował Policji o zdarzeniu. Pokrzywdzony mężczyzna w wyniku tego zdarzenia doznał złamania dwóch żeber oraz stłuczeń. Ponadto jak ustalili funkcjonariusze, kilka dni po tym zdarzeniu 48 – latek dopuścił się kolejnego przestępstwa, dokonując kradzieży 840 zł. Mężczyzna w przeszłości był już kilkukrotnie karany, w związku z czym był dobrze znany kamiennogórskim policjantom.

Mężczyźnie kryminalni przedstawili trzy zarzuty i przesłuchali go w charakterze osoby podejrzanej. O jego karze łącznej zadecyduje teraz sąd, który na chwilę obecną podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy.

Źródło: Policja Kamiennogórska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz