Areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej w Kamiennej Górze

Policjanci zatrzymali ujętego przez pracownika ochrony sklepu, sprawcę kradzieży rozbójniczej. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zgromadzony przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 7 zarzutów w tym kradzieży rozbójniczej, licznych kradzieży oraz gróźb karalnych na szkodę pracowników sklepu „Biedronka”.

Do zdarzenia doszło 08 listopada 2019 roku w godzinach południowych w sklepie „Biedronka w Kamiennej Górze. Mężczyzna po wejściu do sklepu, dokonał kradzieży 12 par skarpet wartości 240 złotych. Całe zdarzenie obserwował pracownik ochrony, który podszedł do mężczyzny prosząc o oddanie skradzionego towaru. Sprawca kradzieży nie wykonał polecenia pracownika ochrony, a wręcz przeciwnie, użył wobec niego przemocy odpychając go, łapiąc za nogi oraz przewracając na podłogę. Na miejsce przybył patrol policji, który zatrzymał ujętego przez ochroniarza sklepu mężczyznę. Zgromadzony przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 7 zarzutów dotyczących kradzieży rozbójniczej, kradzieży różnego rodzaju artykułów w sklepie „Biedronka” oraz gróźb karalnych kierowanych wobec pracowników tego sklepu.

Na wniosek kamiennogórskiej Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze sąd zastosował wobec 21- mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełniony czyn kradzieży rozbójniczej grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment