Areszt dla mieszkańców Kamiennej Góry za wprowadzenie do obrotu narkotyków

14 lutego 2019 roku na terenie Kamiennej Góry doszło do zatrzymania dwóch osób podejrzewanych o popełnienie szeregu przestępstw narkotykowych. Mężczyźni zostali następnie doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze.

Jak ustalono, 32-latek w okresie od listopada 2018 roku do 2019 roku wprowadził do obrotu znaczne ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy w łącznej ilości 25 gram oraz środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste w ilości 250 gram. Narkotyki sprzedawał Adrianowi B. – drugiemu z zatrzymanych, w celu dalszej odsprzedaży. Uzyskał za nie kwotę 10 tysięcy złotych.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty łącznie pięciu przestępstw z art. 56 ust 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Według ustaleń Prokuratury uczynił on z procederu stałe źródło dochodów. Zbigniew N. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Adrian B. sprzedawał narkotyki innym osobom. Usłyszał on łącznie 16 zarzutów odpłatnego udzielania w okresie od grudnia 2018 roku do lutego 2019 roku substancji psychotropowych i środków odurzających. Dodatkowo miał on także nieodpłatnie przekazywać ziele konopi innych niż włókniste jednej osobie. Podczas zatrzymania przy 27-latku ujawniono ponad 260 gram ziela konopi innych niż włókniste, 125 gram metamfetaminy oraz 52 tabletki ekstasy wobec czego zarzucono mu również posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Adrian B. przyznał się od popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Wobec obu podejrzanych Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze skierowała wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. 15 lutego 2019 roku Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze uwzględnił oba wnioski, podzielając przedstawione przez Prokuraturę argumenty, według których wobec podejrzanych zachodzi obawa, że będą oni w bezprawny sposób utrudniać postępowanie karne.

Popełnione przez mieszkańców Kamiennej Góry przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 15 lat.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Więcej prokuratorskich komunikatów prasowych w tagach prokuratura.

Share

Zobacz również

Leave a Reply