Areszt dla 42-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo żony

Prokuratura Rejonowa w Kłodzku prowadzi śledztwo przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi Szczytnej, podejrzanemu o zabójstwo swojej 40-letniej żony Małgorzaty K.

Do zdarzenia doszło w dniu 16 marca 2019 roku w domu należącym do państwa K. W godzinach popołudniowych Maciej K. zaatakował nożem swoją żonę, zadając jej trzy rany kłute w klatkę piersiową oraz kilkanaście ran cięty w okolice głowy, szyi i kończyn górnych. Jedna z ran kłutych przebiła serce pokrzywdzonej i spowodowała jej zgon. Następnie Maciej K. zaczął sam siebie okaleczać.

W tym czasie w domu przebywały dwie małoletnie córki państwa K., z których jedna wezwała Policję. Po przyjedzie Policji Maciej K. został obezwładniony i przewieziony do szpitala, gdzie przebywał do dnia 26 marca 2019 roku.

W dniu 18 marca 2019 roku Prokurator Rejonowy w Kłodzku wszczął śledztwo w sprawie zabójstwa Małgorzaty K. i wydał postanowienie o przedstawianiu zarzutów Maciejowi K.

Stan zdrowia Macieja K. po zderzaniu uniemożliwiał przeprowadzenie z nim czynności procesowych, aż do dnia 26 marca 2019 roku, kiedy to ogłoszono mu postanowienie o przedstawianiu zarzutów, to jest zabójstwa z zamiarem bezpośrednim Małgorzaty K. i przesłuchano go w charakterze podejrzanego.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Maciej K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, których treść będzie weryfikowana w toku dalszego postępowania.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Kłodzku w dniu 27 marca 2019 roku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

Więcej prokuratorskich komunikatów prasowych w tagach prokuratura.

Share

Zobacz również

Leave a Reply