Areszt dla 29-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo babci

Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich prowadzi śledztwo przeciwko 29-letniemu mieszkańcowi Barda podejrzanemu o zabójstwo własnej babci.

Do zdarzenia doszło w dniu 18 lutego 2019 roku w Bardzie, w mieszkaniu zajmowanym przez 74-letnią Irenę S. i jej 29-letniego wnuka Macieja S. Zaniepokojeni brakiem kontaktu z Ireną S. członkowie jej rodziny poprosili o interwencję funkcjonariuszy Policji, którzy po wejściu do mieszkania ujawnili zwłoki Ireny S. W mieszkaniu przebywał także Maciej S., który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Został on jednak szybko zatrzymany.

W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok na ciele Ireny S. ujawniono liczne rany tłuczone głowy, liczne krwiaki mózgu i pęknięcia kości czaszki.

Stwierdzone obrażenia były przyczyną zgonu Ireny S.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego w dniu 20 lutego 2019 roku wydano postanowienie o przedstawieniu Maciejowi S. zarzutu zabójstwa z zamiarem bezpośrednim Ireny S.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Maciej S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

Więcej prokuratorskich komunikatów prasowych w tagach prokuratura.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz