Apel w sprawie kamiennogórskiego szpitala

Podczas dzisiejszej (środa, 26 maja) XXXI Sesji Rady Gminy Kamienna Góra radni mają wystosować apel do Zarządu Powiatu Kamiennogórskiego w sprawie podjęcia skutecznych działań zmierzających do wznowienia pracy zawieszonych oddziałów oraz poprawy sytuacji kadrowej Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze.

Przypominamy, że personel Powiatowego Centrum Zdrowia obawia się, że w wyniku zawieszenia oddziałów: położniczego, pediatrycznego i neonatologicznego oraz możliwości zamknięcia pozostałych oddziałów dojdzie do likwidacji placówki.

Na zarzuty pracowników odpowiedział starosta Jarosław Gęborys, o czym informowaliśmy tutaj.

Rada Gminy Kamienna Góra obawia się, że likwidacja tak ważnej jednostki medycznej, jaką jest szpital powiatowy, znacząco utrudni dostęp do służby zdrowia mieszkańcom gminy i powiatu kamiennogórskiego. Dla dobra mieszkańców regionu szpital powinien realizować świadczenia medyczne we wszystkich swoich oddziałach, tym bardziej że jeszcze w 2019 roku kamiennogórska porodówka pod względem opieki okołoporodowej zajęła drugie miejsce w Polsce, a pierwsze na Dolnym Śląsku. Przypominamy, że od 2018 roku Fundacja Rodzić po Ludzku monitoruje sytuację na polskich porodówkach i pomaga kobietom w znalezieniu szpitala, gdzie będą czuły się bezpiecznie. Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze był oceniony przez pacjentki bardzo wysoko.

Apel o podobnej treści, który wpłynął do Biura Rady Powiatu, wystosowali również radni miejscy.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment