Ania Dąbrowska w Jeleniej Górze

Dnia 1 lipca 2017 roku o godz. 20:00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się koncert Ani Dąbrowskiej. Wstęp wolny.

Ania Dąbrowska jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. 
Dotychczas nagrała pięć płyt, z których każda uzyskał status Platynowej Płyty:
„Samotność po zmierzchu” 2004, „Kilka historii na ten sam temat” 2006, „W spodniach czy w sukience?” 2008, „Ania Movie” 2010,
„Bawię się świetnie” 2012,
„Dla naiwnych marzycieli” 2016.
Łącznie sprzedała ponad 300 000 płyt. Jest laureatką ośmiu Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych. Popularność i uznanie publiczności doskonale oddają cztery statuetki otrzymane podczas koncertów TOP w ramach festiwalu Top Trendy. Jej przedostatnia płyta „Ania Movie” była najczęściej kupowanym polskim albumem w 2010 roku. Pod koniec 2012 do sklepów trafiła płyta pt. „Bawię się świetnie”, którą krytycy jednogłośnie okrzyknęli najlepszą w dorobku. Ania Dąbrowska zagrała kilka dużych tras koncertowych obejmujących swym zasięgiem największe miasta w Polsce. 
Bilety na Jej koncerty wyprzedają się na kilka tygodni przed rozpoczęciem każdej trasy. W podsumowaniu 10-cio lecia przygotowanym przez Związek Producentów Audio Video dotyczącym najchętniej kupowanych płyt minionej dekady Ania uplasowała się na 3 miejscu.

Artystka wystąpi po raz pierwszy w Jeleniej Górze z plenerowym koncertem na Placu Ratuszowym podczas jeleniogórskiego ART GLAS Festiwal.

fot. aniadobrowska.com

Zobacz inne

Leave a Comment