Ani jednej więcej. Protest w Kamiennej Górze

Mieszkańcy Kamiennej Góry przyłączyli się dzisiaj (sobota, 6 listopada) do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pod hasłem “Ani jednej więcej”. Protest rozpoczął się o godz. 15:30 przy ul. Katowickiej. Marsz przeszedł ulicami miasta pod Biuro Poselskie Marzeny Machałek (PiS), gdzie złożono znicze. Po krótkiej przemowie protestujący się rozeszli, pozostawiając po sobie uprzątnięte miejsce.

Masowe protesty zostały zorganizowane po śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny, która zmarła na sepsę. To jej historia wstrząsnęła całym krajem. Przypominamy, że Iza trafiła do szpitala w Pszczynie w 22. tygodniu ciąży. Po przeprowadzanych badaniach okazało się, że płód ma wiele wady rozwojowych, jednak kobiecie odmówiono aborcji. Według Izy, która przed śmiercią sms’owała z matką, lekarze wyczekiwali, aż płód obumrze.

Przypominamy, że w ubiegłym roku Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, według którego stosowanie aborcji z powodu nieodwracalnych wad płodu jest niezgodne z konstytucją i najprawdopodobniej taką postawę wyczekującą, aby płód obumarł, zastosowali lekarze wobec Izabeli z Pszczyny.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment