Andrzej Grabowski w Lubawce

Dnia 30 kwietnia 2017 roku w Domu Kultury w Lubawce wystąpił Andrzej Grabowski – aktor filmowy, teatralny, kabaretowy i telewizyjny, stand-uper oraz wokalista. Postać, którą kojarzy większość miłośników polskiego kina. Jest znany przede wszystkim z głównej roli Ferdynada Kiepskiego w sitcomie “Świat Według Kiepskich”.

Andrzej Grabowski wystąpił w Lubawce po raz pierwszy. W wypełnionej sali po brzegi zaprezentował program pt. “Żywot człowieka zabawnego”. Przez półtorej godziny bawił publiczność monologami kabaretowymi. W programie prezentował teksty znane i lubiane, ale także nowe, w dowcipny sposób komentujące bieżące wydarzenia, również aktualnej sytuacji politycznej. Wcielił się przy tym w różne postacie, z czego najpopularniejszą był góral, specyficznie postrzegający rzeczywistość.

Swoje monologi Andrzej Grabowski często prezentuje w telewizji. Brał udział w wielu programach, jak na przykład “Z Grabowskim po raju”, “Noc Sylwestrowa 2003/2004” z kabaretem Elita. Wiele razy pojawiał się też na kabaretonach w Opolu, Mrągowie, Koszalinie i innych.

Po zakończeniu występu, w ramach podziękowań, Dyrektor MGOK pan Łukasz Prochacki wręczył panu Andrzejowi jego karykaturę autorstwa Angeliki Kołodziej, która wygrała organizowany przez Dom Kultury konkurs”Andrzej Grabowski oczami widzów”.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment