Ambasador Ziemi Kamiennogórskiej

W sali Starostwa w Kamiennej Górze ogłoszono w poniedziałek, 20 czerwca laureatów programu Ambasador Ziemi Kamiennogórskiej.

Przypominamy, że Rada Powiatu Kamiennogórskiego w 2020 roku podjęła uchwałę przyjmującą Program lokalny wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych dla młodzieży w powiecie kamiennogórskim Ambasador Ziemi Kamiennogórskiej. Głównym celem programu jest wspieranie uzdolnień naukowych, sportowych i artystyczno-technicznych młodzieży uczęszczającej do szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Program jest realizowany poprzez przyznawanie uczniom miesięcznego stypendium naukowego, sportowego i techniczno-artystycznego na dany rok szkolny oraz poprzez przyznanie jednorazowej nagrody: Licealista Roku, Technik Roku, Branżysta Roku.

Powołana przez Zarząd Powiatu Kamiennogórskiego Komisja Stypendialna w składzie: Adam Krok – Przewodniczący Komisji oraz członkowie Zofia Kolat, Urszula Machaj oraz Cecylia Skulska, sporządziła listę rankingową stypendystów i zawnioskowała do Zarządu Powiatu o przyznanie w roku szkolnym 2021/2022 trzech stypendiów naukowych i jednego stypendium artystyczno-technicznego.

W roku szkolnym 2021/2022 stypendium naukowe otrzymywali:

– Nikola Mongiało (Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze),
– Dawid Sura (Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze),
– Julita Czoch (Technikum przy ZSZiO w Kamiennej Górze).

Na rok szkolny 2021/2022 przyznane zostało jedno stypendium artystyczno-techniczne dla uczennicy Liceum Ogólnokształcącego Alicji Niciejewskiej.

Drugim elementem wspierania uczniów uzdolnionych jest przyznanie nagród dla najlepszych absolwentów:

– Licealistą Roku szkolnego 2021/2022 została Magdalena Gniadek,
– Technikiem Roku szkolnego 2021/2022 została Julita Czoch,
– Branżystą Roku szkolnego 2021/2022 została Dominika Plewa.

Najlepsi absolwenci otrzymali nagrody finansowe w wysokości 1000 zł.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment