“Alkohol i narkotyki” – wzmożone działania kamiennogórskiego Ruchu Drogowego

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniach od 06 czerwca do 07 czerwca br. w ramach akcji kontrolno – prewencyjnej ,,Alkohol i Narkotyki”, prowadzili działania na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Policjanci cyklicznie prowadzą działania na drogach naszego powiatu m.in. w ramach takich akcji jak ,,Trzeźwy poranek” czy Alkohol i narkotyki“. Tego typu działania mają głównie na celu przypominanie wszystkim kierowcom o tym, że każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu bądź pod wpływem innych substancji działających podobnie stanowi realne zagrożenie dla siebie, a także życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Mundurowi podczas prowadzonych działań mieli na celu głownie zintensyfikowanie kontroli stanu trzeźwości oraz użycia narkotyków przez kierujących, jak też ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami na tzw. “podwójnym gazie”. Funkcjonariusze zwracali też uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących stosowania pasów i urządzeń bezpieczeństwa.

W sumie policjanci w ramach prowadzonej akcji przebadali prawie 140 kierujących. W 11 przypadkach funkcjonariusze ukarali kierowców mandatami za wykroczenia w ruchu drogowym.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment