Alicja Majewska w Świdnicy

Przypominamy, że 20 października 2019 roku o godz. 17:00 na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury zabrzmi jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki lirycznej. Tego wieczoru wystąpi Alicja Majewska z koncertem promującym najnowszą pytę „Żyć się chce”, która ukazała się w marcu 2019 roku.

Kolekcję tworzących ją piosenek, podobnie jak cały repertuar Artystki, cechuje uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy – Magda Czapińska, Monika Partyk, Artur Andrus, Tomasz Misiak, Andrzej Sikorowski. Wykorzystano również tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. Alicja Majewska powierzone utwory interpretuje trafnie, jak zawsze – z ogromnym wyczuciem i klasą.

Na płycie i w programie koncertu „Żyć się chce” znalazły się dwie szczególne piosenki. „Żal niebieski”, która jest hołdem dla przyjaciela artystki, zmarłego Zbigniewa Wodeckiego oraz „Przed nocą i mgłą” – znana melodia kojarzona z serialem „07 zgłoś się”.

Alicja Majewska wystąpi z towarzyszeniem Włodzimierza Korcza oraz Warsaw Opera Quartet.

Bilety w cenie 90-100 zł dostępne na stronie bilety.sok.com.pl.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment