Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w kamiennogórskim LO

W dniu 12 października 2019 roku o godz. 12:00 w Auli Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze odbędzie się spotkanie pt. “Język polskiej estrady” z udziałem Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

Alicja Majewska to piosenkarka urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową – w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady.

Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.

Fot. alicjamajewska.com.pl

Share

Zobacz również

Leave a Reply