Alexandr Maceradi – ballady i romanse rosyjskie

Miłośników ballad i romansów rosyjskich informujemy, iż dnia 9 grudnia 2017 roku o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. Bankowa 28/30) odbędzie się koncert Alexandra Maceradi.

Alexandr Maceradi urodził się na Krymie, jego mama jest etniczną Greczynką, ojciec był Rosjaninem, a on jest… Ślązakiem, bo od lat mieszka w Gliwicach. Krymski bard Alexandr Maceradi zaczął grać jako 9-latek. Najpierw na trąbce, lecz kiedy wziął do ręki gitarę, to już jej nie wypuścił.
Pewnie odziedziczyłem umiejętności po przodkach. Ojciec bardzo dobrze śpiewał i grał na gitarze, siostra mamy przed wojną śpiewała w operetce – opowiada o sobie.

Śląskiej publiczności znany jest nie tylko jako muzyk-wokalista, ale także niezrównany gawędziarz i animator kultury. Od wielu lat organizuje wyjazdy grup artystycznych do swojej ojczyzny, na Krym, pełniąc rolę nieocenionego przewodnika, a efektem jego działań jest udział śląskich teatrów w dorocznym Festiwalu Sztuki Antycznej czy powyjazdowe wernisaże.

Jego repertuar to przede wszystkim rosyjskie romanse, utwory Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozenbauma, Jurija Łozy oraz tradycyjna muzyka ludowa.

Obdarzony niezwykle ciepłym, ujmującym głosem z niezrównanym mistrzostwem przekazuje słuchaczom cząstkę rosyjskiej duszy.

Łatwość nawiązywania kontaktu ze słuchaczami, wyjątkowa komunikatywność i bardzo duży urok osobisty artysty pozostawiają u wszystkich niezapomniane wrażenia, a artysta wielokrotnie powraca na kolejne spotkania w tych samych gronach.

Bilety w cenie 30 zł. do nabycia w kasie biletowej JCK oraz na bilety.jck.pl.
Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00 – 18:00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.Share

Zobacz inne

Leave a Comment