Alarm bombowy w ZSZiO – Oficjalny komunikat Policji

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 07 maja br. w godzinach porannych został powiadomiony telefonicznie przez dyrekcję Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, iż na terenie ich placówki może znajdować się bomba.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w dniu 07 maja br. w godzinach porannych otrzymał zgłoszenie od dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze o fakcie otrzymania maila, z którego miało wynikać, iż w sali sportowej tegoż budynku podłożona została pomba, która wybuchnie w dniu dzisiejszym o godz. 11:00.

O powyższym niezwłocznie powiadomiono I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze jak też Centrum Operacyjne Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, natomiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy Wydziału Prewencji jak też Nieetatową Grupę Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. Będący na miejscu funkcjonariusze, po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, nie ujawnili materiałów lub urządzeń mogących stworzyć zagrożenie wybuchem, w związku z czym poinformowali dyrekcję ZSZiO o niskiej wiarygodności informacji. Dyrektor ZSZiO nie podjęła decyzji o ewakuacji placówki, jednocześnie o godz. 09:00 rozpoczęto zgodnie z planem egzamin maturalny.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

O zdarzeniu pisaliśmy od rana:

Share

Zobacz również

One Thought to “Alarm bombowy w ZSZiO – Oficjalny komunikat Policji”

  1. […] Alarm bombowy w ZSZiO – Oficjalny komunikat Policji […]

Dodaj komentarz