Akcja sprzątania karkonoskich szlaków

W dniu 26 września br. każdy z nas będzie mógł zrobić coś dobrego dla gór i włączyć się w akcję sprzątania karkonoskich szlaków. Tym razem organizator akcji skupi się na szlakach w rejonie Karpacza.  Zapraszamy do udziału w sprzątaniu śmieci z Karkonoskiego Parku Narodowego turystów-wolontariuszy, którzy będą mogli włączyć się w tę akcję.

Grupa pierwsza spotyka się w Karpaczu w Centrum Informacyjnym KPN przy ul. Leśnej 9, o godzinie 10. Grupa druga spotyka się przy górnej stacji wyciągu na Kopę o godzinie 11.  Każdy otrzyma rękawice ochronne oraz worek na śmieci. Będą również dostępne (w ograniczonej liczbie) specjalne łapaczki do wyciągania śmieci np. z kosówki.  

Trasa grupy 1: Start – Centrum Informacyjne KPN przy ul. Leśnej, Droga Urszuli, Betonowy Most. Tutaj można zakończyć i wrócić spacerkiem do CI KPN (przewidywany czas ok 1,5-2h), lub kontynuować spacer do schroniska Nad Łomniczką (szlakiem żółtym), i dalej szlakiem czerwonym do Orlinka (w sumie ok. 4h.). Powrót do CI KPN na ul. Leśnej jest planowany na godzinę: 14.00-14.30

Trasa grupy 2: Start – Górna stacja wyciągu na Kopę -Spalona Strażnica – schronisko Strzecha Akademicka – schronisko Samotnia – Domek Myśliwski – żółty szlak (Hala Złotówka) – dolna stacja wyciągu na Kopę. Planowany czas przejścia trasy to ok. 4,5h.

Zapraszamy również biegaczy, którzy mogą się włączyć w te działania realizując trening w formule ploggingu. Plogowanie to połączenie biegu (joggingu) ze zbieraniem śmieci na trasie. Torbę na śmieci będzie można pobrać w punkcie poboru opłat za wstęp KPN, a zebrane śmieci zostawić przy koszach na śmieci, które znajdują się przy strefach wypoczynkowych i przy bramach wjeściowych do KPN.

Przypominamy o odpowiednim ubiorze, w tym obuwiu i kurtce przeciwdeszczowej oraz o posiadaniu płynu do dezynfekcji rąk i bufki/maseczki do zasłonięcia ust i nosa.

Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w akcji sprzątania Karkonoszy są proszone o wpisanie się na listę, wysyłając mail nie później niż 24 września (czwartek).

Grupa 1 (okolice CI, Droga Urszuli – Schronisko Nad Łomniczką – Orlinek) – Aleksandra Trytek, aleksandra.trytek@kpnmab.pl,

Grupa 2 (górna stacja wyciągu na Kopę – Spalona Strażnica – Strzecha Akademicka – Samotnia – Złotówka – dolna stacja wyciągu na Kopę) – Monika Rusztecka, monika.rusztecka@kpnmab.pl

Wasz mail pozwoli oszacować liczbę osób chętnych do działania, a tym samym liczbę toreb oraz rękawic.

Biegaczy również zapraszamy do kontaktu mailowego z Moniką Rusztecką (monika.rusztecka@kpnmab.pl) w celu oszacowania liczby rękawic i toreb, które znajdą się na odpowiednich punktach kasowych.

Do zobaczenia!

Zobacz inne

Leave a Comment