Akcja poparcia budowy ścieżki rowerowej

Rozpoczęła się facebook’owa akcja poparcia budowy ścieżki rowerowej na trasie byłej linii kolejowej Kamienna Góra-Czadrów-Krzeszów. Informujemy, iż Grupa Inicjatywna Kolej Karkonoska próbuje oprotestować wszystkie działania zmierzające do przekształcenia byłych i nieczynnych linii kolejowych w naszym regionie, w tym linii kolejowej nr 330 Kamienna Góra-Krzeszów.

Ostatni przejazd pociągu na tej trasie miał miejsce 14 czerwca 1997 roku, a regularny kolejowy ruch nie funkcjonuje od 1954 roku. Od tego czasu linia kolejowa popadła w ruinę, a obecnie zarosła samosiejkami. Od kilku lat trwają przygotowania formalne aby na nasypie kolejowym utworzyć ścieżkę rowerową, która posłuży mieszkańcom naszego regionu.

Trwające od jesieni zeszłego roku starania Gminy Kamienna Góra w celu przejęcia nieruchomości gruntowych wchodzących w skład nieczynnej obecnie linii kolejowej, wkroczyły w kolejną fazę po uzyskaniu akceptacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Pismem z dnia 1 lipca 2016 roku Zarząd Województwa wyraził zgodę na wykorzystanie terenu linii kolejowej na budowę ścieżki rowerowej łączącej Kamienną Górę z Krzeszowem. Otwarło to drogę do dalszych etapów procedury przejęcia tej linii przez lokalny samorząd, bowiem bez zgody władz Urzędu Marszałkowskiego, Polskie Koleje Państwowe nie mogłyby przekazać gminie tych nieruchomości.

 

Zachęcamy do poparcia inicjatywy budowy ścieżki rowerowej na trasie nieczynnej linii kolejowej nr 330 Kamienna Góra-Krzeszów.

Zapraszamy na oficjalną stronę facebook’ową poparcia budowy ścieżki rowerowej.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment