Akcja “Bezpieczny przejazd”

W ramach współpracy policjantów Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Wałbrzycha, a także koordynatora akcji „Bezpieczny Przejazd” z Zakładów Linii Kolejowych w Wałbrzychu zorganizowano dziś (czwartek, 25 maja) działania edukacyjno-informacyjne.

Podczas wspólnego patrolu mundurowi rozdawali kontrolowanym materiały m.in. kolorowanki czy gry edukacyjne, które są pomocne przy nauce dzieci znaków drogowych, zasad ruchu, a przede wszystkim bezpiecznego zachowania na drodze.

Przypominamy uczestnikom ruchu, że Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym nakłada na kierującego obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejazdu kolejowego, a także upewnienia się, czy nie zbliża się pojazd szynowy.

Pamiętajcie, że należy przedsięwziąć wszelkie środki ostrożności – nawet się zatrzymać – zwłaszcza gdy przejrzystość powietrza jest zmniejszona, a nie jesteś pewny wolnego przejazdu. Prędkość przy zbliżaniu się do przejazdu kolejowego powinna być taka, która pozwoli na zatrzymanie w miejscu bezpiecznym w momencie zauważenia nadjeżdżającego pociągu lub sygnału zabraniającego wjazdu.

Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo, edukujmy młode pokolenie, a przede wszystkim sami odpowiedzialnie korzystajmy z dróg i przestrzegajmy przepisów.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne