Agnieszka Czajkowska-Wróbel i Sandra Tokarska wyróżnione za pomoc obywatelom Ukrainy

Agnieszka Czajkowska-Wróbel i Sandra Tokarska zostały wyróżnione za niesienie pomocy obywatelom Ukrainy, którzy chroniąc się przed wojną, przyjechali do Kamiennej Góry.

Agnieszka Czajkowska-Wróbel i Sandra Tokarska od wielu miesięcy są zaangażowane w prowadzenie ośrodka pobytowego dla uchodźców, które powstało w dawnym miejskim gimnazjum przy ul. Lubawskiej. Miasto Kamienna Góra wspiera działalność tej placówki.

– Złożyliśmy wniosek do wojewody dolnośląskiego o przyznanie wyróżnienia obu paniom. Wczoraj dziewczyny były w Warszawie. Na Zamku Królewskim miały zaszczyt spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i pierwszą damą Ołeną Zełenską. Przyjął je także prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Udało się im nawet chwilę porozmawiać z głowami obu państw – informuje Karolina Adamczyk z biura zarządzania kryzysowego w urzędzie miejskim.

Do Warszawy zaproszono też inne osoby z całej Polski, które angażują się w pomoc Ukrainie.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczne za to wyróżnienie. Pamiętamy, kto trwał przy naszym boku w chwilach, gdy pomoc uchodźcom była najtrudniejsza. Za to wszystkim Wam „dobre dusze” dziękujemy. Pamiętajmy, że ta pomoc Ukrainie jest wciąż potrzebna – powiedziała Agnieszka Czajkowska Wróbel.

Zobacz inne