9 zarzutów kradzieży dla zatrzymanego przez policjantów z Boguszowa-Gorc 59-latka

59-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc wpadł w minioną środę w ręce miejscowych policjantów. Mężczyzna odpowie za kradzieże, których dokonał w ostatnich dwóch latach na terenie tej gminy oraz gminy Mieroszów. Funkcjonariusze postawili podejrzanemu 9 zarzutów, do których się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia.

Boguszowscy policjanci realizując informacje własne zatrzymali ukrywającego się od dłuższego czasu 59-latka około godziny 9:00 na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie dokonanie szeregu przestępstw w latach 2017-2019. Podejrzany w większości przypadków wykorzystywał nieuwagę mieszkańców i kradł pozostawione bez należytego nadzoru mienie. W jego ręce wpadły m.in. telefony komórkowe, a także portfele z dokumentami oraz pieniędzmi.

Boguszowianin w jednym z przypadków z otwartego samochodu w Sokołowsku ukradł także elektronarzędzia, a przy kolejnej okazji z korytarza budynku w Boguszowie-Gorcach nową płytę indukcyjną. Rozkradł także elementy placu zabaw w tej miejscowości. Straty w 9 przypadkach oszacowane zostały na łączną kwotę ponad 16 tysięcy złotych. Zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach 59-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw i stanie teraz przed sądem. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz