70-latek jeździ, mimo dożywotniego zakazu sądowego

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 70-letniego jeleniogórzanina, który lekceważy dożywotni zakaz sądowy i nadal jeździ. Mężczyzna za to przestępstwo był już wielokrotnie zatrzymywany przez funkcjonariuszy. Teraz odpowie za to przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 70-letniego mężczyznę  podejrzanego o kierowanie samochodem wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki kilka razy wcześniej zatrzymali do kontroli drogowej 70-letniego mężczyznę, który kierował wbrew zakazowi sądowemu. Efektem było orzeczenie przez sąd zakazu dożywotniego. Mężczyzna nie zgodził się z wyrokiem sądu i odwołał się od niego. W sprawie odwoławczej, która odbyła się wczoraj uczestniczyli również policjanci jeleniogórskiej drogówki.

Niespełna godzinę po rozprawie policjanci wracając do jednostki zauważyli 70-latka, który nic nie robił sobie z zakazu i kolejny raz jechał swoim autem. Ponownie funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment