7-letnia dziewczynka samochodem taty ruszyła w podróż

W wakacje nasze pociechy mają dużo wolnego czasu i czasami wpadają na dziwne pomysły. Właściciel sklepu rowerowego na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu zauważył samochód, który wjechał na trawnik i tam się zatrzymał. Myśląc, że ktoś może potrzebować pomocy mężczyzna podszedł do samochodu. Bardzo się zdziwił, gdy okazało się, że za kierownicą siedzi, zgodnie z przepisami, zapięta w pasy bezpieczeństwa 7-letnia dziewczynka.

Wczoraj dyżurny wałbrzyskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie. Zadzwonił właściciel sklepu rowerowego z ul. 11 Listopada, który zauważył samochodów, który wjechał na trawnik i tam się zatrzymał. Myśląc, że ktoś może potrzebować pomocy mężczyzna podszedł do samochodu. Bardzo się zdziwił, gdy okazało się, że za kierownicą siedzi, zgodnie z przepisami, zapięta w pasy bezpieczeństwa 7-letnia dziewczynka. Mężczyzna zabezpieczył kluczyki i zadzwonił po policyjny patrol.
Funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki ustalili, że dziewczynka zabrała kluczyki do samochodu swojego taty, który spał w domu po nocnej zmianie. Wsiadła do auta, zapięła pasy bezpieczeństwa i ruszyła w drogę. Jak relacjonują świadkowie przejechała około 100 m i zatrzymała się na trawniku.  Wystraszona nie potrafiła powiedzieć dokąd chciała pojechać.

Szanowni rodzice!
Do końca wakacji pozostało jeszcze prę dni. Zapewnijcie swoim pociechom opiekę i zajęcie, bo jak widać nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply