64-letni mężczyzna odpowie za kradzież karty płatniczej

Dzielnicowi wraz z policjantami referatu kryminalnego Komisariatu Policji V w Wałbrzychu zatrzymali w minioną sobotę 64-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który miesiąc wcześniej podczas imprezy alkoholowej przywłaszczył sobie kartę bankomatową swojego znajomego, a następnie kilkunastokrotnie z niej skorzystał.

Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia tego roku. Dwóch wałbrzyszan spożywało razem alkohol na imprezie. Jeden z mężczyzn wpadł wtedy na pomysł, iż ukradnie drugiemu kartę bankomatową. Dopiero po dłuższym czasie pokrzywdzony zorientował się, że nie jest już w jej posiadaniu, a z jego konta bankowego zniknęło kilkaset złotych. Nie wiedział też, kto jest sprawcą przestępstwa.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci piątego komisariatu prowadząc działania operacyjne ustalili, kto stoi za sprawą przywłaszczenia mienia oraz 12-krotnej kradzieży z włamaniami na konto bankowe i 2 marca bm. wieczorem zatrzymali 64-latka przy ul. Dąbrowskiego w Wałbrzychu. Wałbrzyszanin przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za wszystkie przestępstwa mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment