50 lat Kół Łowieckich

Dziś 06.07.2014 roku w Bazylice w Krzeszowie odbyła się uroczystość 50-cio lecia Koła Łowieckiego “Szarak” z Kamiennej Góry i Koła Łowieckiego “Knieja” z Lubawki. Te dwa koła łowieckie z naszego regionu zostały założone w 1964 roku.
Dla informacji podamy, iż obwód łowiecki koła “Szarak” mieści się na terenie Czadrowa a rozciąga od głównej drogi biegnącej przez nasze sołectwo ku wzgórzom kopalni melafiru Borówno. Jeżeli chodzi o koło “Knieja” to jego obwód łowiecki rozciąga się między innymi w regionach Krzeszowa i Gorzeszowa.

Podczas uroczystej Mszy świętej można było posłuchać melodii i pieśni wykonywanych przez zespół sygnalistów myśliwskich Durlakowe Rogi. Kazanie podczas tej uroczystości głosił Ks. Misjonarz z Kamerunu Ks. dr Brice Megnano, który studiuje w Polsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po mszy członkowie koła i zaproszeni goście spotkali się na oficjalnym obiedzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie.

Zapraszamy członków kół myśliwskich i ich sympatyków do poniższej galerii prezentującej to wyjątkowe wydarzenie. Darz Bór.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment