49-latek zakończył pobyt hotelowy w policyjnym areszcie

Nie lada zaskoczeniem dla pracownika hotelu okazał się widok jednego z gości w pomieszczeniach restauracji w niedzielny poranek. Mężczyzna siedział przy stoliku, jakby wszystko było w najlepszym porządku i spożywał alkohol, który wyciągnął z baru. Po interwencji pracownika hotelu wyszedł na zewnątrz i zasnął na ławce…

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce, który przybyli na miejsce, przebadali 49-letniego gościa hotelowego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem blisko 2,5 promila.

W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna w sposób nieuprawniony dostał się do kluczy wejściowych, a następnie wszedł do restauracji, gdzie zniszczył laptopa i poczęstował się alkoholem do sprzedaży z baru. Nie były to wszystkie przewinienia mężczyzny…

Ujawniono przy nim dokumenty pracownika, a także 2 zestawy kluczyków do pojazdów, które stały przed parkingiem. Widocznie postanowił je wypróbować, bo jeden z samochodów miał otwarte drzwi, natomiast drugi został przestawiony w zupełnie inne miejsce. Na szczęście nie zostały one uszkodzone.

Mieszkaniec Złotoryi został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Mężczyzna twierdził, że nie pamięta opisanych sytuacji, bo wypił bardzo dużo alkoholu.

Niestety zapamięta na pewno na długo trzy zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem, zniszczeniem mienia i krótkotrwałym użyciem pojazdu, które przedstawili mu policjanci po wytrzeźwieniu. Może grozić mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment