47. Bieg Piastów z Justyną Kowalczyk

Królowa Polskich Nart Justyna Kowalczyk-Tekieli i jej mąż Kacper Tekieli wystartują w 47. Biegu Piastów na dystansie 25 km.

Przypominamy, że trwają przygotowania do 47. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego, który jak co roku rozegrany zostanie na przełomie lutego i marca w Jakuszycach. Tegoroczna edycja Biegu Piastów rozpocznie się 25 lutego. Główny bieg na 50 km rozegrany zostanie 4 marca.

47. Bieg Piastów odbędzie się jak zwykle na pięknych trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Nowością będzie debiut w roli areny startu, mety i zaplecza organizacyjnego zawodów, oddanego niedawno do użytku Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka. Ten bardzo nowoczesny ośrodek będzie służył jako biuro wydawania numerów startowych, jak również zaoferuje narciarzom szatnie, natryski, szafki na ubrania, smarowalnie nart, bar, restaurację oraz miejsca noclegowe w hotelu i hostelu. Wzrośnie dzięki temu komfort obsługi zawodników.

47. Bieg Piastów rozgrywany jest od 1976 roku, a jego tradycja wiąże się z postacią charyzmatycznego Juliana Gozdowskiego, który wprowadził te zawody na poziom światowy. Bieg Piastów od czternastu lat należy do prestiżowego grona największych biegów narciarskich świata, zrzeszonych w Wordloppet Ski Federation. Pod względem frekwencji plasuje się w gronie dziesięciu największych biegów narciarskich globu.

Program 47. Biegu Piastów – Narciarstwa Biegowego

25 lutego 2023 – bieg rodzinny
26 lutego 2023 – Memoriał Stanisława Michonia (15 km)
27 lutego 2023 – bieg nocny
3 marca 2023 – biegi na 6 i 30 km (jedyny techniką dowolną)
4 marca 2023 – bieg na 50 km
5 marca 2023 – bieg na 25 km

Zobacz nasze reportaże z 43. i 44. Biegu Piastów z udziałem Justyny Kowalczyk:

Zobacz inne

Leave a Comment