45. Bieg Piastów odbędzie się w formule biegu indywidualnego

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią 45. Bieg Piastów zostanie rozegrany jako bieg indywidualny w dowolnym miejscu na świecie, ale z możliwością pokonania oryginalnej, oznakowanej trasy w Jakuszycach z oficjalnym pomiarem czasu.

Przypominamy, że ten wielki Festiwal Narciarstwa Biegowego rozgrywany jest od 1976 roku na pięknych, naturalnych trasach w Górach Izerskich. Co roku na starcie gromadził tysiące biegaczy z niemal 30 krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Australii. Nasz reportaż z ubiegłego roku z udziałem Justyny Kowalczyk dostępny tutaj.

Niestety z powodu pandemii, podczas 45. Biegu Piastów nie będzie rywalizacji ani nagród, expo, cateringu, szatni, depozytu, strefy rozrywki, stoisk partnerskich, transportu zbiorowego ani biegów dzieci. Będzie przygotowana wspaniała trasa w Jakuszycach, piękny medal, pamiątkowy gadżet, ale i możliwość ukończenia biegu Wordloppet!

Aby spełnić wymogi prawne i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, czas trwania 45. Biegu Piastów został wydłużony do 16 dni (od 20 lutego do 7 marca). Wyznaczono dziewięć dni, w których będzie można pobiec na wyznaczonej trasie w Jakuszycach z pomiarem czasu. Dzień i moment startu wybierzecie sami.

Pokonanie trasy Biegu Piastów w Jakuszycach na wyznaczonej trasie będzie zaliczane do klasyfikacji Worldloppet i Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. Dodatkowy warunek dla każdego, kto chce znaleźć się na liście uczestników, którzy ukończyli 45 Bieg Piastów: skorzystanie z aplikacji na telefon.

Wideo: Strimeo

Dla tych, którzy nie mogą przyjechać do Jakuszyc, jak również dla osób, którym nie odpowiada taka formuła 45. Biegu Piastów, organizator przewidział różne warianty wyboru. Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie tutaj.

Źródło: Bieg Piastów

Share

Zobacz inne

Leave a Comment