44-latek zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów za przywłaszczenie torebki i włamania na konto bankowe

44-letni wałbrzyszanin przywłaszczył sobie znalezioną w autobusie komunikacji miejskiej torebkę z pieniędzmi, telefonem komórkowym oraz dokumentami. Mężczyzna gotówkę wydał oraz kilkakrotnie skorzystał z karty bankomatowej. Ostatecznie mieszkaniec Wałbrzycha został wczoraj zatrzymany przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy oraz Komisariatu Policji V w Wałbrzychu.

10 października zeszłego roku pokrzywdzona kobieta przez nieuwagę pozostawiła w autobusie komunikacji miejskiej torebkę z rzeczami osobistymi. Znajdował się w niej portfel z pieniędzmi, dokumentami oraz kartą płatniczą, a także telefon komórkowy. Sytuację wykorzystał 44-latek, który znalazł zgubione mienie i zamiast zwrócić je właścicielce, przywłaszczył sobie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz piątego komisariatu realizując informacje własne ustalili, kto może stać za tym przestępstwem i zatrzymali mężczyznę we wtorek rano w jednym z budynków przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu. Mężczyzna przyznał się do przywłaszczenia torebki oraz 5-krotnego włamania na konto bankowe poprzez wykorzystanie znajdującej się w niej karty płatniczej, a także złożył wyjaśnienia.

44-latek stanie teraz przed sądem. Za kratami więzienia może spędzić nawet 10 lat.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment